Windows

Windows 11 Home’den Proya Yükseltme Lisansı

Bu yazımız, Yeni Windows 11 Home işletim sisteminden, Windows 11 Pro işletim sistemine nasıl yükselteceğinizi ve Windows 11 Pro Sürümünü nasıl etkinleştirme yapacağınızı gösterir. Yazımızdaki adımları takip ederek Windows 11 Home’den Proya Yükseltme yapabilirsiniz.

windows 11 pro etkinlestirme 1
Windows 11 Pro Etkinleştirme

NOT: Windows 11 Pro sürümüne yükseltme yapmak için öncelikle Windows 11 Pro Dijital Lisans Anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Web Sitemin Üzerinden, Windows 11 Pro Dijital Lisans Anahtarı Satın Aldıktan Sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. (Crack ve illegal Yöntemler ile işlem yapmanızı tavsiye etmiyoruz)

Pro sürümüne yükseltmeye karar verdiğinizde, BitLocker sürücü şifrelemesi, Hyper-V sanallaştırması, yerleşik bir uzak masaüstü sunucusu ve bir aktif dizin ortamında bir etki alanına katılma gibi diğer iş hedefli özellikleri alırsınız.

Aşağıdaki adımlar, cihazınızı Windows 11 Home’dan Windows 11 Pro’ya yükseltmek istiyorsanız gerçekleştirmeniz gereken işlemi detaylandırmaktadır. Aşağıdaki adımlar yalnızca şu anda Windows 11 Home’un etkinleştirilmiş bir kopyasını çalıştıran cihazlar için geçerlidir. Etkinleştirilmediyseniz, önce Windows 11 Home’u etkinleştirmelisiniz.

Windows Home etkinleştirildiğinde, yükseltme işlemini başlatmak için aşağıdan devam edebilirsiniz.

Windows 11 Home’den Proya Yükseltme Lisansı

Yukarıda belirtildiği gibi, Windows Ayarları uygulamasından kolayca Windows 11 Home’dan Windows 11 Pro sürümüne yerinde yükseltme yapılabilir.

Windows 11, ayarlarının çoğu için merkezi bir konuma sahiptir. Sistem yapılandırmalarından yeni kullanıcılar oluşturmaya ve Windows’u güncellemeye kadar her şey onun Sistem Ayarları bölmesinden yapılabilir.

Sistem Ayarlarına ulaşmak için Windows key + I kısayolu kullanabilir veya aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Başlat | Ayarlar üzerine tıklayabilirsiniz.

windows 10 homeden proya yukseltme lisansi
Windows 11 Home’den Proya Yükseltme Lisansı

Alternatif olarak, görev çubuğundaki arama kutusunu kullanabilir ve Ayarlar ‘ı arayabilirsiniz. Ardından açmak için sonucu tıklayın.

Windows Ayarları bölmesi aşağıdaki resme benzer görünmelidir. Windows Ayarlarında, simgesine tıklayın Sistem, ardından Etkinleştirme aşağıdaki resimde gösterilen ekranınızın sağ bölmesindeki kutucuğu seçin.

windows 10 home yukseltme anahtari
Windows 10 Home Yükseltme Anahtarı

Etkinleştirme ayarları bölmesinde seçin. Ürün anahtarını değiştir ve ardından 25 karakterli Windows 11 Pro ürün anahtarını girin.

Windows 11 Pro’ya yükseltmeyi başlatmak için İleri‘yi seçin.

windows 11 pro etkinlestirme anahtari
Windows 11 Pro Etkinleştirme Anahtarı

Windows 11 Home Sürümden, Pro Sürümüne Geçiş işlemini anlattık. Windows 11 Pro Sürümüne Geçiş Yaptıktan Sonra, Web sitemiz üzerinden satın aldığınız Windows 11 Pro Dijital Lisans Anahtarını, ilgili ekranda görüntülendiği gibi Ürün Anahtarını değiştir kısmına tıklayarak, Windodws 11 Pro işletim sistemini etkinleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir