Windows

Windows 11 Build 22499 ISO x64 yayınlandı

Windows Insider programının üyeleri için Dev güncelleme kanalında yeni bir Windows 11 Insider Preview Build 22499 (rs_prerelease) test derlemesi kullanıma sunuldu

Windows 11 Build 22499 ISO

Windows 11 Insider Preview build 22499.1000, rs_prerelease geliştirme dalına ait bir yapıdır ve Dev Channel’daki Windows Insider programının üyeleri tarafından kullanılabilir.

Tam yapı numarası: 10.0.22499.1000.rs_prerelease.211105-1550

Barındırılan ISO’lar, sistemi temiz bir kurulum, yükseltme yapmak veya bir sanal makinede yeni özellikleri test etmek için kullanılabilir.

İyileştirmelerin, değişikliklerin ve bilinen hataların tam listesi Microsoft web sitesindeki resmi duyuruda mevcuttur.

Dev Channel, deneyimli, teknolojiden anlayan kullanıcılar için tasarlanmıştır . Bu kanalın içindekiler, Aktif Geliştirme Şubesindeki en eski yapıları alır. Bu tertibatların stabilite sorunları, işlevsel bozuklukları olabilir veya manuel düzeltmeler gerektirebilir. Geliştirme Kanalındaki yapılar, Windows 11’in belirli bir sürümüyle eşleşmiyor. Bu kanaldaki yeni özellikler ve işletim sistemi geliştirmeleri, hazır olduklarında Windows 11’in gelecekteki sürümlerinde görünecektir.

Windows 11 Build 22499 (Dev) Kanalından nasıl indirilir

Microsoft resmi destek sitesini açın.

Sayfayı aşağı kaydırın ve Select edition açılır menüden Windows 11 Insider Preview (Dev Channel) – Build 22494 seçin.

Confirm‘ i tıklayın.

Image 1

Select te product language başlığı altında Türkçe dili seçin ve Confirm‘ i tıklayın.

Image 2

İndirme işlemini başlatmak için 64-bit Download tıklayın.

Windows 11 Build 22494 nasıl yüklenir

Windows 11 build 22494’i indirip kurmak istiyorsanız, Güncelleme ve Güvenlik bölümünden Windows Insider Programı ayarlarını kullanarak cihazınızı Geliştirme Kanalına kaydetmeniz gerekir.

Bilgisayarı programa kaydettirdikten sonra, Windows Update ayarlarından Güncellemeleri denetle düğmesine tıklayarak build 22494’i indirebilirsiniz. Ancak, Windows Insider Programında yeniyseniz, güncellemeyi almak için minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihaza ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca Windows 11 Insider programına kayıt olmadan indirebileceğiniz iki farklı yöntem var. Birinci yöntem UUP dump veya WZT-UUP hizmetini kullanarak indirebilirsiniz. İkinci yöntem ise OfflineInsiderEnroll aracını ile Windows Insider programına e-posta adresi ile kayıt olmadan direk olarak Windows Update bölümünden yükleme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir