Windows

Windows 11 2023 Güncellemesi: Yardımcı Pilot ve Uyumluluk

Windows 11 2023 Guncellemesi Yardimci Pilot ve Uyumluluk

Yakın zamanda gerçekleşen bir gelişmede Microsoft , Windows 11 kullanıcılarını etkileyen, Copilot’a erişimi ve Windows 11 sürüm 23H2’ye yükseltmeyi geçici olarak engelleyen bir uyumluluk sorunu tespit etti . OS Build 19045.3758 (KB5032278)’ deki bir hatadan kaynaklanan bu sorun , özellikle çoklu monitör yapılandırmalarına sahip kullanıcıları etkiliyor.

windows 11 2023 pilot guncelleme

Uyumluluk Durumu:

Microsoft , sorunun yaşandığı cihazlarda uyumluluk denetimi uygulayarak proaktif bir yaklaşım benimsemiştir . Kullanıcılar, özellikle de çoklu monitör kurulumuna sahip olanlar , Windows’ta (önizlemede) Copilot’u kullanmaya çalışırken masaüstü simgelerinin beklenmedik hareketi veya hizalama sorunları gibi sorunlarla karşılaşabilirler.

Geçici Sınırlamalar:

Mevcut koşullar göz önüne alındığında, bazı kullanıcılar Copilot’a erişemeyebilir ve uyumluluk kesintisi Windows 11 sürüm 23H2’ye yükseltmeleri engelleyecek kadar genişleyebilir . Bu karar, kapsamlı bir düzeltme uygulanana kadar hatadan kaynaklanan daha fazla komplikasyonun önlenmesini amaçlamaktadır.

Sorunun Kökenleri:

Belirlenen hatanın izi Windows 11 İşletim Sistemi Derlemesi 19045.3758 (KB5032278)’ e kadar uzanıyor . Copilot kullanımı sırasında çoklu monitör yapılandırmalarında masaüstü simgelerinin düzensiz hareketi, Microsoft’un sorunu derhal çözmesini sağladı.

Microsoft’un Yanıtı:

Microsoft, kullanıcılara bir çözümün üzerinde çalışıldığını ve gelecekteki bir güncellemeyle sağlanacağını garanti ediyor . O zamana kadar kullanıcılara Şimdi Güncelle düğmesini veya Medya Oluşturma Aracını kullanarak Windows 11, sürüm 23H2’ye manuel olarak güncelleme yapmamaları şiddetle tavsiye edilir.

Copilot’ta Bağlam:

Microsoft’un Windows 11’e entegre edilmiş yapay zeka destekli asistanı Windows Copilot , son güncellemelerin odak noktası oldu. Bu olay, Kasım ayında, Copilot ile etkileşimde bulunurken masaüstü simge hareketlerine atıfta bulunarak kullanıcılar tarafından benzer sorunların bildirildiği bir eğilimin ardından geldi.

windows 11 M365Copilot

Çözüm:

Microsoft , Copilot ile yapay zeka entegrasyonunun karmaşıklıklarını ele alırken , kullanıcılara Windows 11 2023 güncellemesi sırasında dikkatli olmaları hatırlatılıyor . Şirketin uyumluluk sorunlarını çözme konusundaki kararlılığı, gelecek güncellemede hata giderildiğinde kullanıcılar için daha sorunsuz bir deneyim sağlar. Benzer sorunlarla karşılaştıysanız veya paylaşacak görüşleriniz varsa yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin.

Bir şey daha

Dürüstlüğü benimseyen ve dürüst iş uygulamalarını destekleyen bir yazılım şirketi arıyorsanız arayışınız burada Key Sepeti‘inde sona eriyor . Microsoft Sertifikalı İş Ortağı olarak müşterilerimizin güvenini ve memnuniyetini ön planda tutuyoruz . Güvenilir yazılım Lisansları sunma konusundaki kararlılığımız değişmez ve deneyiminize olan bağlılığımız satış noktasının çok ötesine uzanır. Key Sepeti olarak yazılım yolculuğunuz boyunca size eşlik edecek 360 derecelik kapsamlı bir destek sistemi sağlıyoruz. Güveniniz bizim temelimizdir ve bizimle olan her etkileşimin olumlu ve güvenilir olmasını sağlamak için buradayız.

Key Sepeti ile Bağlantıda Kalın

Bu Blogun/Makalenin faydalı olduğunu umuyoruz. Ancak yine de sorularınız veya endişeleriniz varsa uzman ekibimiz size yardımcı olmaya her zaman hazırdır. Bize e-posta, canlı sohbet veya telefon yoluyla ulaşın; size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir